Gündem 01

Adana’ya yeni festival

02 Şubat 2019 - 10:48 'de eklendi ve 305 kez görüntülendi.
Adana’ya yeni festival

Adana Valiliği bünyesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında planlanan 1. Adana Sağlık Festivali’nin 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Festival kapsamında ‘Bu festivalde sağlık var’ sloganıyla halkı sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmek, bilinçlendirirken etkinliklerin festival havasında geçmesini sağlayarak halkı bu konuda teşvik etmek planlanıyor.

Festival içeriğinde sağlık ve hastalıklarla ilgili bilgi, söyleşi panellerinin yanı sıra zumba, pilates, yoga, bisiklet kullanımı teşvikiyle ilgili etkinlikler bulunuyor. Panellerde genel halk sağlığı, günümüz hastalıkları, bağımlılıkları ile ilgili alanında uzman konuşmacılar eşliğinde bilgilendirme yapılacaktır. Genç katılımcı sayısını artırmak içinde festival dâhilinde fiziksel aktivite ve etkinliklerle panellerle desteklenecek.

Bu bağlamda 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleşecek festivalimize katılımın ve yaratacağı etkinin büyük olması tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER