Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 00:21
 
14 Yaşın Şampiyon Raketleri
Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) TEB 14 Yaş Türkiye Şampiyonası, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) yapıldı.
SPOR Haberi
14 Yaşın Şampiyon Raketleri

Ömer Tufan Tercan’ın başhakemliğindeki turnuvanın eleme maçlarının ardından ana tablo maçlarında genç raketler kortlarda fırtına estirdiler. TEB 14 Yaş Türkiye Şampiyonası’na  Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Düzce, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Muğla, Samsun,Sakarya,  Tekirdağ ve Yalova’dan  erkeklerde 60, bayanlarda 50 olmak üzere toplam 110 tenisçi katıldı.  Maçlar sonunda şampiyon olan ve final oynayan tenisçilerin 15-30 Kasım 2019 tarihlerinde İspanya Tenis Federasyonu (RFET) ile ortak organize edilecek  gelişim kampına katılacakları belirtildi. Türkiye Şampiyonları ile finalistlere kupalarını veren ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, tüm katılımcıları, şampiyonları, finalistleri, antrenörlerini ve ailelerini kutladı. Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini Adana’da hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Keskin, “Kulüp olarak Türk tenisinin yükselmesi için çalışıyoruz. Bugün burada şampiyon olan sporcularımızın daha üst derecelerde tenis oynayarak, yükselip, uluslararası başarılara da imza atmaları en büyük arzumuzdur” dedi. 14 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan ve ikincilik elde eden sporcuların isimleri şöyle:

 

Tek Bayanlar’da 1’inci Alara Ayaz ve 2’nci Ela Sekmen, Tek Erkekler’de 1’inci Kerem Özlale ve 2’nci Bora Çankaya, Çift Bayanlar’da 1’inciler Duru Söke ve Ceylin İpek çifti, 2’nciler Eda Numanoğlu ve Defne Urşan çifti, Çift Erkekler’de 1’inciler Ali Göncü ve Çınar Apaydın çifti, 2’nciler Kerem Özlale ve Mert Doğan çifti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.