Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 00:37
 
26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu!
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ödüllerin sahiplerini bulduğu büyük törenle sona erdi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 28 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleşen törende aynı zamanda, Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri; oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye takdim edildi.

 

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı. Kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

 

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

 

  • En İyi Film Ödülü:                                   “Nuh Tepesi” (Yönetmen: Cenk Ertürk)
  • Yılmaz Güney Ödülü:                 “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)
  • En İyi Yönetmen Ödülü:             Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)
  • En İyi Senaryo Ödülü:                Kıvanç Sezer (Film: “Küçük Şeyler”)
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü:                 Funda Eryiğit (Film: “Aden”)           
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü:                  Alican Yücesoy (Film: “Küçük Şeyler”)
  • En İyi Müzik Ödülü:                    Barış Diri       (Film: “Kraliçe Lear”
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü:        Federico Cesca (Film: “Nuh Tepesi”)
  • En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Film: “Aden”)
  • En İyi Kurgu Ödülü:                    Ali Aga (Film: “Görülmüştür”)
  • Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Film: “Görülmüştür”)
  • Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Film: “Uzun Zaman Önce”)
  • Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü:              Başak Özcan (Film: “Küçük Şeyler”)
  • Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü:        Beran Soysal (Film: “Kronoloji”)

 

 

ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

 

  • En İyi Film Ödülü:                “Ayakkabı” (Yönetmen: Nehir Tuna)

 

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

 

  • En İyi Belgesel Film: “Hatırımda” (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)
  • En İyi Deneysel Film: “Farklı Ağıllar” (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)
  • En İyi Kurmaca Film: “Servis” (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)
  • Jüri Özel Ödülü:      “Dede” (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

ADANA KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR

 

  • En İyi Film Ödülü:                “Küfe” (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)

 

ADANA İZLEYİCİ ÖDÜLÜ

 

  •  “Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

 

FİLMYÖN EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ

 

  • Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)

 

SİYAD “CÜNEYT CEBENOYAN” EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ

 

  • “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)

 

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖZEL ÖDÜLÜ

 

  • “Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.