Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 10:22
 
Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay: Kırsal kesimleri kalkındıracağız
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın kırsal kesimlerinde, hayata geçirilecek projelerle üretimde sürekliliği sağlayarak istihdama katkı sunacaklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay: Kırsal kesimleri kalkındıracağız

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Ay, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın koordinasyonunda, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, Aladağ Belediyemiz tarafından yürütülen ‘Kuzey Adana Kalkınma Programı’ ile üretimde sürekliliği sağlayarak, istihdama katkı sunacağız” dedi.

Başkan Ay, “Aladağ ilçemize ‘Ahşap Üretim Atölyesi’, Feke ilçemize ‘Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisi’, Karaisalı ilçemize ‘Karaisalı Hediyelik Eşya Atölyesi’, Pozantı ilçemize ‘Pozantı Bal ve Meyve Sebze Kurutma Merkezi’, Saimbeyli ilçemize ‘Saimbeyli Kışlık Üretim Tesisi’ ve Tufanbeyli ilçemize ‘Tufanbeyli Puduhepa Üretim Atölyesi’ kuruyoruz. Feke, Karaisalı, Saimbeyli, Pozantı, Tufanbeyli ilçelerimize özgü ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve kadın istihdamının artırılması amaçlanan Kuzey Adana Kalkınma Programı’nın bütçesi 2 milyon 780 bin lira, SOGEP’ten alacağı destek miktarı ise 2 milyon 500 bin TL. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Adana’mız için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Ay, ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yürütülen ‘Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP)’ kapsamında, Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Pozantı ilçelerinin tamamı ile Kozan ve Karaisalı ilçelerinin ise 600 metre rakım üzerindeki mahallelerinde yaşayan küçük ölçekli çiftçilerin refahının ve direncinin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.