Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 23:54
 
Altın Koza Film Festivali’nde Engelsiz Film Gösterimi
Başkan Zeydan Karalar, sanatın; insanları bir araya getirerek, sorunların azaltılmasına katkı sağlayan gücü içinde barındırdığını söyledi.
- Haberi
Altın Koza Film Festivali’nde Engelsiz Film Gösterimi

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin ikinci gününde, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Engelsiz Film Gösterimi gerçekleştirildi. Gösterime katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sanatın; toplumun her kesimini bir araya getirme ve sorunların çözümü adına güç birliği yapmalarını sağlama potansiyeli bulunduğunu ifade etti.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Altın Koza iş birliğiyle  Adana’daki rehabilitasyon merkezleri ve ilgili okullarla ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, görme, işitme ve zihinsel engelli vatandaşlar, kendileri için özel olarak seçilmiş filmleri izleme imkanı buluyor.

Cinemaxsimum’da gerçekleştirilen Engelsiz Film Gösterimi kapsamında Mandıra Filozofu filmi izleyiciyle buluştu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, engellilerin sorunlarıyla ilgili farkındalık oluşturulmasının amaçlanması ve kadına şiddetin irdelenmesinin, bu yılki festivali çok daha özel hale getirdiğini belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, sanatın; toplumun her kesimini bir araya getirme gücü bulunduğunu, 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde de engellilerin, şiddet gören kadınların, tüm bu sorunlara duyarlı olan insanların bir araya gelerek, toplumsal farkındalık oluşturmak ve sorunların azalmasını sağlamak adına güç birliği yaptığını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.