Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 16:36
 
Bekir Sütçü: Önce hedef koyun
5 Ocak Rotary Kulübü tarafından kişisel gelişim için kurulan 5 Ocak Rotary Akademi’nin ikinci konuğu Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü oldu.
EKONOMİ Haberi
Bekir Sütçü: Önce hedef koyun

Katılımcılara yaptığı konuşmada AOSB Başkanı Sütcü, “Hedefini koyacaksın, cesaretli olacaksın, en önemlisi ayağını yorganına göre uzatacaksın” dedi

27 yıl önce Baba Abdi Sütcü’nün vefatı ile kardeşlerin başında işi devralan abi Bekir Sütcü 27 yıldır yaşadıklarını, deneyimlerini ve başarılarını anlattı. Kayseri’den geldiklerini fakat kendilerini Has Adanalı olarak gördüklerini söyleyen AOSB Başkanı Bekir Sütcü konuşmasında şunları anlattı.

BİR ŞEY YAPMAK İSTİYORSANIZ ÖNCE HEDEF KOYUN

‘’56 yaşındayım, 7 yaşında Adana’ya geldik. 5 çocuk babasıyım. Lise 1 de iken okulu bırakmak zorunda kaldım iş hayatına atıldım. Hayatımda şunu öğrendim. Hedefinizi koyup peşinde koştuğunuz zaman başaramayacağınız bir şey olmaz. Ben böyle düşünürüm. Biz o zamanlar bu işin ticaretini yapan tüccar bir aileyiz. Herkesin Mersin ve Ceyhan yolu üzerinde iş yerleri oluyor. Biz araştırdık Organize Sanayi Bölgesi’nden yer aldık. Bu işin ticaretini yaparken babamızdan biz çok şey öğrendik. Ben şahsım olarak şuna çok dikkat ettim’’

HAYAT HİKAYELERİNİ OKUDUM

‘’Hem mesleki hem de iş adamı olarak birilerinin örnek alınması taraftarıyım ben. Hep dikkat ettim insanlar nasıl başarılı oluyor diye. Mümkün olduğu kadar roman falan fazla okumam ama hep kişisel gelişim kitapları okudum. Ülkemize mal olmuş Koç’ların, Sabancı’ların ve Eczacıbaşı ailelerinin hayat hikayelerini hep okudum. Okur düşünürüm ne yapmışlar nasıl yapmışlar içlerinden bir şeyler çıkardım. İşlerimiz, kardeşlerimizle birlikte dayanışma, birlik beraberlik ve uyum içerisinde yürüyerek bugünlere geldi. AOSB Başkanlığı yapıyorum. Elimizden geldiği kadarda yol göstermeye çalışıyoruz. Aile şirketimizin geçmişi 1963 yılına dayanıyor, benim dönemimde 27 yılı, toplamda 55 yılı geride bıraktık.  İnşallah 100 yılda geride kalır temennimiz bu’’ şeklinde konuştu. Bugünlere gelmemizde emeği geçen, değer yaratan 1500 kişilik Abdioğulları ailesine de teşekkür ederim, dedi.
AOSB Başkanı Bekir Sütcü, 5 Ocak Rotary Kulübü’ne de değer verip konuşma yapmaya çağırdıkları için teşekkür etti. 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Okan Ejder ise Bekir Sütcü’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.