Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 09:20
 
Bölge Adliye binasında 2 açılış
Yüreğir İlçesindeki Bölge Adliye Mahkemesinde tefrişatları tamamlanan Adana Barosunun ilk Başkanı Av.Ziya Bey adına yaptırılan salon ve her kattaki Avukat Bekleme Odaları, Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ün katılımıyla yapılan açılışla hizmete girdi.
GÜNDEM Haberi
Bölge Adliye binasında 2 açılış

Masalar, sandalyeler, oturma grupları, sehpalar, dolaplar, bilgisayar ve yazıcıyla donatılarak şık bir görünüm kazandı ve sessiz bir çalışma ve dinlenme ortamı yaratıldı.

“ATATÜRK KÖŞESİ”

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan “Atatürk Köşesi”  Av.Ziya Bey Avukatlar Salonunda büyük ilgi gördü.  

Açılışa, Adana Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Adalet Komisyonu Başkanı Hakan Kuzu, Genel sekreteri Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Sinem Tanrısınatapan Kesikin, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Furkan Kılıç, Av. Mert Kuşdemir, Av. Timur Ortatepe, Av. Ayşe Duygu Özgüven, önceki dönem Baro Başkanı Av. M. Ziya Yergök,avukat, baro personelleri ve adliye personeli katıldı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, gelen konularıyla tek tek ilgilendi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “her zaman baro avukat içindir” düsturundan hareket ettiklerini ve göreve geldiklerinden bu yana yürüttükleri çalışmalarla Adana Barosunun gerek ana adliye ve bağlı binalarda, gerekse de ilçe adliyelerinde bulunan baro birimlerini meslektaşlarına yakışır hale getirdiklerini dile getirdi.

Meslektaşlarının zor ve stresli bir iş yaptığını belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Açılışa katılan konuklarımıza teşekkür ediyorum. Baromuzun yeni hizmet birimlerinin, adaleti sağlayabilecek bir nefes olmasını temenni ediyor, baro odalarının tahsisinde ve kurulumunda destek veren herkese teşekkür ediyorum. Böyle modern bir baro odası açmakla meslektaşlarımıza güzel bir çalışma ortamı sağlanmıştır.  Baro Odalarımız artık tüm Avukatlarımızın, aynı zamanda Adana Bölge Adliye Mahkemesinin bağlı olduğu Mersin, Hatay, Osmaniye, Niğde Barolarının mensuplarının ve tüm meslektaşlarınızın hizmetindedir.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.