Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:14
 
Bulut: Ceyhanspor'un hakkını yedirmeyiz.
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2. ve 3. Lige verdiği playoff hakkını Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) vermemesine tepki gösterdi. Aralarında Ceyhanspor’un da olduğu BAL’daki takımların 1 yıl boyunca verdiği emeğin heba olduğunu kaydeden Bulut, TFF’den kararı gözden geçirmesini istedi.
SPOR Haberi
Bulut: Ceyhanspor'un hakkını yedirmeyiz.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2. ve 3. Lige verdiği playoff hakkını Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) vermemesine yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

BAL’A NEDEN PLAYOFF YOK?

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ceyhanspor’un sezonun bitimine 4 hafta kala lider ile arasındaki puan farkının 2 olduğunu, üstelik kendi sahasında liderle maçı bulunduğunu kaydeden Bulut,  “Ancak TFF aldığı adaletsiz bir kararla 2. Lig ve 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiş, ligi olduğu gibi tescil etmiştir. 2. ve 3. Liglerde şampiyonluk şansı olan diğer takımlar play-off şansı verilirken BAL es geçilmiştir” dedi.

BİRÇOK TAKIMIN HAKKI YENDİ

BAL'ın playoff’suz tescil edilmesi nedeniyle Ceyhanspor dahil birçok takımın mağdur olduğunu belirten Bulut,  bu kararla aylardır ter döken Ceyhanspor’un, yağmur çamur demeden takımlarını destekleyen Ceyhanlıların ve diğer takımların emeklerinin hiçe sayıldığını, göz göre göre haklarının yenildiğini bildirdi. 

SKANDAL KARARDAN DÖNÜN

TFF’den almış olduğu skandal karardan dönmesini isteyen Bulut, “Yayıncı kuruluş istedi diye koronavirüs ortamında Süper Lig’i oynatıp, diğer liglere playoff hakkı verdiler. Bu kararın akla mantığa uyan hiçbir tarafı yoktur.  Ceyhansporumuzun hakkını yedirmeyiz. BAL’a da en azından play off hakkı verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.