Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 14:00
 
“Can dostlarımıza sahip çıkmalıyız”
Çukurova Belediye Başkan Soner Çetin, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvan barınağında düzenlenen etkinliğe katıldı.
YAŞAM Haberi
“Can dostlarımıza sahip çıkmalıyız”

Gönüllü hayvan severlerin de katıldığı etkinlikte barınaktaki köpekleri besleyen Başkan Soner Çetin, “Sokak hayvanları bizim can dostlarımızdır. Onlara sahip çıkmak insani bir görevdir” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hayvanların insanların can dostu olduğunu belirterek, sokak hayvanlarına sahip çıkan gönüllü kuruluşlara teşekkür etti.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Çukurova Belediyesi Hayvan Barınağında etkinlik düzenlendi. Adana Çevre ve Hayvanları Koruma Derneği (ÇEHADER) üyeleri, gönüllü hizmet veren vatandaşlar ve hayvan dostları ile barınakta buluşan Başkan Soner Çetin, hayvan severlerle sohbet etti, barınakta misafir edilen sokak hayvanlarını besledi.

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Başkan Soner Çetin, hayvanların insanların can dostu olduğunu vurgulayarak, “Çukurova, hayvan barınağı olan tek ilçe belediyesi. Sokak hayvanlarını insanların can dostu olarak görüyor ve bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ekiplerimizin sokaklardan aldığı köpekleri alıyoruz, barınağımızda bakımını, aşılarını yapıyoruz ve kısırlaştırıyoruz. Can dostlarımıza en iyi şekilde bakıyoruz. Bu çabamızda hayvan dostlarından da büyük destek görüyoruz” dedi.

Hayvan severlerin bu işi gönüllü olarak yaptığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Bize düşen gönüllülere destek olmaktır. Bunu da elimizden geldiği kadar yapıyoruz. Güzel bir işbirliği içerisinde sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz. Gönüllü hizmet veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.