Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:05
 
Ceyhan Belediyesi'nden cuma namazı için olağanüstü önlemler
Korona virüs salgını önlemleri kapsamında 19 Mart’ta toplu şekilde ibadete kapatılan camiler olağanüstü önlemlerle yeniden ibadete açıldı. Ceyhan’da 74 gün sonra yeniden toplu şekilde kılınan Cuma namazı için Ceyhan Belediyesi olağanüstü önlemler aldı.
GÜNDEM Haberi
Ceyhan Belediyesi'nden cuma namazı için olağanüstü önlemler

 İlçe merkezinde 12 camide, çevre mahallelerdeki 93 camide ve namaz için hazırlanan stadyum ve Pazar yerlerinde dezenfekte işlemi yapıldı. Cuma namazı öncesinde Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve Başkan Yardımcısı İlker Önük alınan önlemleri bizzat takip etti, vatandaşlara sosyal mesafe kurallarını hatırlattı.

Başkan Erdem Salgına Karşı Alınan Önlemleri Bizzat Takip Etti

 Alınan önlemleri takip eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Ülkemizin tamamında olduğu ilçemizde de 74 gün sonra yeniden camilerimiz ibadete açıldı. Normalleşme sürecinde yeniden bir salgın riski yaşamamız adına önlemlere özen göstermemiz hayatı önem arz ediyor. Ekiplerimiz hafta boyunca camilerimizde, stadyumda ve pazar yerlerinde dezenfekte çalışmalarını sürdürdüler. Cuma namazı öncesinde de cemaate ateş ölçümü ve maske dağıtımı yapıldı.  Salgının ilçemizde yayılmaması için canla başla çalışan ekiplerimize, sağlık personellerine ve uyarı dikkate alıp uygulayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.