Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 13:40
 
ÇYDD’de heyecanlı buluşma
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çukurova Şubesi 8. Dönem Mentorluk Projesinde mentorlar ve mentiler tanışma toplantısında ilk kez bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
ÇYDD’de heyecanlı buluşma

9 Menti ile 8 mentorun eşleştiği toplantıda heyecanlı anlar yaşanırken, ÇYDD Çukurova Şubesi Proje Koordinatörü Özgür  Onar, gönüllü mentorlarla burslu gençlerin karşılıklı öğrenme ilişkisine dayalı projesiyle hem bireysel ve mesleki gelişimin desteklenmesinin hem de burslu üniversite öğrencilerinin iş yaşamına geçmeden önce mesleki yaşama hazırlıklı olmalarının amaçlandığını kaydetti.

Mentor ve mentilerin ilk iki aylık süreçte dört kez yüz yüze görüşme yapabilmelerinin önemini vurgulayan Onar, “Böylece mentor ve metni arasında hem iletişim güçlenmiş olacak hem birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulacaklar” dedi.

Tanışma toplantısında mentilerden en az 2 gündemli görüşmelerini planlamaları istenirken, haziran ayına kadar metni ve mentorların 10 görüşme yapabilmeleri bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.