Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 11:33
 
“Diş hekimliği teknolojik olarak evriliyor”
Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Diş hekimliği mesleğinin teknolojik olarak evrildiğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
“Diş hekimliği teknolojik olarak evriliyor”

TDB Akademi ve Adana Diş Hekimleri Odası birlikteliğiyle düzenlenen Prof. Dr. Kıvanç Kamburoğlu ile Prof. Dr. Ayşe Gülşahı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Bilimsel toplantılarımızı sürdürülebilir hale getirmemize rağmen her toplantıda farklı yeniliklere tanık oluyoruz. Gelişen teknolojiye uyum sağlamak tüm meslektaşlarımızın menfaatine olmaktadır. Hepimiz yeni bilgiye aç ve teknolojik gelişmeleri öğrenmeye istekli insanlarız. Ağız, diş sağlığının önemli etmenlerinden olan radyoloji günümüzde teknolojik olarak çağ atlamıştır. Endoskopi kameralar giderek mikro boyutlara gelmektedir. Bundan on yıl önce tomoğrafi şimdi olduğu gibi hayatımızın, mesleğimizin içerisinde değildi. Şuanda tomoğrafi hızla panoromiğin yerini almaya doğru gidiyor. Bilimsel toplantılar dahil tüm etkinliklerimize katılarak bu bilgilerden yararlanmanızı istiyor. Bugün bizlere tomoğrafi konulu bilgilendirme yapacak hocalarımıza ben hem hoş geldiniz diyor hem de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Kıvanç Kamburoğlu ‘Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomoğrafi (KIBT),  Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Ayşe Gülşahı ‘Diş hekimliğinde Tomoğrafi Kullanım Alanları’ konularında slayt sunum yaparak katılımcı diş hekimlerini bilgilendirdi. Merak edilen soruları yanıtladılar.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.