Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 00:12
 
"Esnafa verilen destek ekonomiye yansır"
Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, esnaf ve sanatkara verilecek her desteğin doğrudan halka ve ekonomiye yansıyacağını söyledi.
EKONOMİ Haberi

 Halk Bankası'nın bu anlamda ekonominin mihenk taşını oluşturan esnaf ve sanatkarların en büyük destekçisi olduğunu kaydeden Başkan Sözütek, verilen desteklerin artarak devam edeceğine inandığını dile getirdi.

Bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Adana'ya gelen Halk Bankası Esnaf Bankacılığı Daire Başkanı Ahmet Erdoğan beraberinde, Halk Bankası Bölge Koordinatörü Vahdet Büyüker ve Esnaf Kredi, Kefalet Kooperatifi Birinci Bölge Başkanı Muhammet Yalçın'la, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (Adana ESOB) ziyaret ederek Birlik Başkanı Nihat Sözütek, yönetim kurulu üyeleri ve oda başkanları ile bir araya geldi.

Halk Bankası'nın esnaf ve sanatkarlara yönelik ürünleri ve sağlanan avantajların ele alındığı ziyarette genel bankacılık hizmetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Halk Bankasının varlığıyla her zaman, ekonominin can damarı, kalkınmanın ana lokomotifi konumunda olan esnaf ve sanatkarların en büyük destekçisi olduğunu dile getirdi.

Yaşanan ekonomik krizler, gün aşırı gelen zamlar ve artan girdi maliyetlerinin esnaf ve sanatkarları büyük sıkıntılarla karşı karşıya bıraktığını dile getiren Başkan Sözütek, "Devlete vergisini düzenli ödeyen, üretimi ve istihdamıyla katkısıyla katma değer sağlayan esnaf ve sanatkarlarımız gerçekten sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu zorlu süreçte varlığıyla her zaman esnaf ve sanatkarın yanında yer alan, her türlü kolaylığı sunan Halk Bankası verdiği desteklerle esnafımıza adeta can simidi oluyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Sözütek'in ardından söz alan Birlik yönetim kurulu üyeleri ve oda başkanları da taleplerini dile getirdi.

Halk Bankası Esnaf Bankacılığı Daire Başkanı Ahmet Erdoğan da yaptığı açıklamada, Halk Bankası olarak her zaman esnaf ve sanatkarın yanında yer aldıklarını kaydetti. 2018 yılında toplam da 18 milyar 700 milyon TL kredi veren Halk Bankası'nın,  2019 yılı kredi hedefinin 23 milyar TL olduğunu belirten Daire Başkanı  Ahmet Erdoğan, Halk Bankası olarak esnaf ve sanatkara  yönelik desteklerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.