Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 14:49
 
Esnaftan depremzedelere yardım
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (Adana ESOB) bağlı Kabzımallar Odası tarafından hazırlanan 2 TIR dolusu yaş sebze ve meyve Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek ve Kabzımallar Odası Başkanı Ali Batman tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ'a uğurlandı.
EKONOMİ Haberi
Esnaftan depremzedelere yardım

Elazığ'da meydana gelen ve can kayıplarının yaşandığı 6.8 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için Adanalı esnaf seferber oldu. Adana ESOB'un başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde, ilk etapta hazırlanan ve içerisinde kuru gıda maddeleri ile kışlık çorapların yer aldığı yardım kolileri Türk Kızılayı koordinesinde deprem bölgesine gönderilmişti. Adana ESOB'un başlattığı yardım kampanyası devam ederken, Adana ESOB'a bağlı Kabzımallar Odası tarafından da, yaş sebze ve meyveden oluşan yardım malzemesi hazırlandı. Hal esnafı tarafından bağışlanan 2 TIR dolusu yaş sebze, meyve Kızılay ile AFAD'ın koordinesinde Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere ulaştırılmak, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Kabzımallar Odası Başkanı Ali Batman, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Yalçın Avcı ve Ahmet Akçay ile Kabzımallar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri nezaretinde Elazığ'a doğru yola çıktı.

"AKLIMIZ DA YÜREĞİMİZ DE ELAZIĞ'DA"

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, "Yaşanan deprem felaketi tüm yurdumuzu olduğu gibi bizleri de derinden üzdü. İlk günden beri aklımız da yüreğimiz de dualarımız da  Elazığ ve Malatya'da. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak sadece manevi olarak değil, maddi desteklerimizle de depremzede vatandaşlarımızın yanında olmak istiyoruz. Bu çerçevede başlattığımız kampanya doğrultusunda topladığımız yardım malzemelerini Kızılay ile koordineli olarak deprem bölgesine gönderdik. Bugün de Kabzımallar Odası Başkanımızın gayretleriyle hazırlanan 2 TIR dolusu yardım malzemesini depremi yaşayan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uğurladık" dedi.

Adana ESOB'un başlattığı yardım kampanyasının devam ettiğini hatırlatarak, Birliğe bağlı odalara, kooperatiflere, esnaf ve sanatkarlar ile Adanalılara çağrıda bulunan Başkan Sözütek, "Gün birlik günü. Hava sıcaklığının eksinin altına düştüğü bu soğuk kış günü Elazığ ve Malatya'da sokakta kalan kardeşlerimizin yarasına merhem olmak, acılarını paylaşmak için herkesi, karınca kararınca üzerine düşen yardımı yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

"YARALARINI SARMAK İSTEDİK"

Kabzımallar Odası Başkanı Ali Batman da yaşanan felaketin ardından  bölgede yaşam koşullarının ağırlaştığına dikkati çekerek, Adanalı esnaflar olarak depremzedelerin yarasını bir nebze de olsun sarmak istediklerini söyledi.

Başkan Ali Batman, "Adana Kabzımallar Odası olarak deprem bölgesinde yaşananlara duyarsız kalamazdık. Yönetim Kurulu üyelerimiz ve hal esnafımızla birlikte depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere patates, soğan, domates, pırasa, portakal, mandalina başta olmak üzere yaş sebze ve meyveden oluşan 2 TIR yardım malzemesi hazırlayarak Elazığ'a gönderiyoruz. İhtiyaç halinde Adana Kabzımallar Odası olarak yardımlarımız devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.