Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 09:57
 
İspanyol Kadınlardan Baroya ziyaret
İspanya’nın Granada Bölgesinde kadına yönelik şiddetle ilgili çalışmalar yapan Orgiva Kadınlar Derneği Başkanı Sosyal Çalışmacı Sandra Moreno, Sosyal Çalışmacı ve Kriminoloji Uzmanı Encarni Quesada, Orgiva Kadın Derneği Gönüllüsü Eda Peker, Osmaniye İş Kadınları Derneği Başkanı Feride Demir ve Adana Kadın Danışma ve Sığınma Derneği Gönüllüleri (AKDAM) üyeleri Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek, Adli Yardım hizmetleri, kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine dair görüş alışverişinde bulunuldu.
GÜNDEM Haberi
İspanyol Kadınlardan Baroya ziyaret

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkemizdeki hukuk sistemi, kadın ve çocuk hakları, demokrasi ve avukatların rolü konusunda bilgiler verdi. Ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda İspanya Granada bölgesindeki kadına yönelik şiddetle mücadele alanında yapılan çalışmalar, sığınma evlerinin durumu, hukuksal ve sosyal destekler dile getirildi.

Ziyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hakları Merkezi Koordinatörü Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Merkezin Başkanı Av. Merve Gündoğdu, merkezin üyelerinden Av. Meryem Boğa, Av. Deniz Eylem Coşkun, AKDAM Gönüllüsü Av. Muhal İkikardeş de hazır bulundular. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.