Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:19
 
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Adana İl Jandarma Komutanlığınca; Kozan ilçesinde uyuşturucu madde kullanımı, imal edilmesi ve ticaretinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; ormanlık alanlarda yasadışı kenevir ekimi yapmak suretiyle uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı tespit edilen (2) şahsın yakalanması maksadıyla Cumhuriyet Savcısından alınan arama kararı ile 26 Eylül 2019 tarihinde operasyon icra edildi.
GÜNDEM Haberi
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Yapılan operasyon neticesinde; ormanlık alan içerisinde  (1037  kök kenevir bitkisi), (Y.A.) ve (M.A.) isimli şahısların kaldığı barakada (1.000 gram)  kubar esrar maddesi ile (362 gram) kenevir bitkisi tohumu ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınan şahıslardan (Y.A) adli makamlarca tutuklandı, (M.A.) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, uyuşturucu madde kullanımı imal ve ticareti ve kullanımının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.