Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 00:29
 
Koncuk’tan Bakan Selçuk’a: Derhal vazgeçilmeli
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Tevhidi Tedrisat Kanunu’nun 1. Maddesi’ndeki “Türkiye dahilindeki bütün müessesatı ilmiye ve tedrisiye Maarif Vekaletine merbuttur” (bağlıdır) hükmüne karşı , MEB’in değerler eğitimi, proje vb gerekçelerle TÜGVA vb vakıf ve cemaat yapılarını eğitimin içine almasının Kanuna göre aykırı olduğunu belirtti.
EĞİTİM Haberi
Koncuk’tan Bakan Selçuk’a: Derhal vazgeçilmeli

Koncuk, “Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim konusunda her branştan öğretmen atayarak tüm ihtiyaçlarımızı karşılamakta mükelleftir. Adı ne olursa olsun, Milli Eğitim Bakanlığı dışı, her tür yapı ve yapılanmanın eğitim öğretim faaliyeti anlamına gelecek çalışmaları mümkün değildir. Tersine uygulama yapanlar suç işlemektesiniz.” dedi.

“Sayın Ziya Selçuk’un bu tür, maksadı belli olmayan, MEB’in yetki ve sorumluluk alanına bir şekilde sokulmaya çalışılan, eğitim öğretimin amaçları ile ilgi ve alakası olmayan oluşumlarla nasıl bir ilişki içinde olduğunu, bunlardan nasıl bir fayda beklediğini anlamak mümkün değildir.” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK; “1 milyonluk, güçlü ve eğitimin her alanına hitap edecek öğretmen kadrosuna sahip olan MEB’in, amaçları meçhul, formasyonu olmayan bir takım yapılardan medet umar hale getirilmesi, hem öğretmenlerimize hakaret hem de meçhul bir geleceğe yelken açmaktır. Derhal vazgeçilmelidir!” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.