Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 16:56
 
Koncuk:TCDD Cumhurbaşkanlığı genelgesini neden yok sayıyor?
İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TCDD'nin Cumhurbaşkanlığı genelgesine rağmen, sendikalarla imzalanan toplu iş sözleşmesindeki bazı maddeleri bahane göstererek, esnek ve dönüşümlü çalışan personelin hak edişlerini kestiğini öne sürdü.
EKONOMİ Haberi
Koncuk:TCDD Cumhurbaşkanlığı genelgesini neden yok sayıyor?

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Bildiğiniz üzere pandemi süresinde, kamu çalışanları için Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayınlandı. Bu genelgeye göre kamuda esnek ve dönüşümlü çalışanlar fiilen çalışmış kabul edilecek ve bütün ödemeleri kesintisiz yapılacaktır. Açık kaynaklardan edinilen bilgiye göre TCDD’de esnek ve dönüşümlü çalışan personelin bütün hak edişleri “TCDD  ile Sendikalar arasında imzalanan toplu iş sözleşmesindeki bazı maddeler bahane gösterilerek kesilmekte” olduğunu görüyoruz.” dedi.

Koncuk, “Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile belirtilen ve işçilere 1/4/2020 tarihinde TCDD tarafından bir genelge ile bu sürelerde izin kullanan personel fiilen çalışmış kabul edilir şeklindeki görüşlerine rağmen esnek ve dönüşümlü çalışan işçilerin mağdur edildiğini idari izne çıkan tüm personelin kesilen hak edişlerini ödemeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu sordu.

İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Cumhurbaşkanlığı Genelgesine rağmen bu tür keyfi uygulamaları yapanlara bir yaptırım uygulamayı düşünüyor musunuz? Sorusunu ileterek sözlerine son verdi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.