Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 19:59
 
Polis'ten "Sahte Deterjan" operasyonu
Adana Emniyet Müdürlüğünden “Sahte ve Taklit Deterjan” Üreten Şahıslara Yönelik Yapılan Operasyon
YAŞAM Haberi
Polis'ten

Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü görevlilerince, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa Muhalefet suçunu işleyen şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında;

Sahte ve taklit olarak üretimi yapılarak piyasaya sunulan ürünler ile ilgili olarak İlimiz Seyhan İlçesi Gülbahçesi  ve Bahçelievler Mahallerinde 2(İki) ayrı adreste yapılan operasyonlar sonucunda;
Sahte ve taklit olarak üretimi yapılarak piyasaya sunulan Muhtelif markalara ait Toz Deterjan, Etiket, Hassas Terazi, Dolum Makinası, Kompresör ve Barkot Makinası, Baskı Makinası, Deterjan Hammaddesi ve Tuz ele geçirilmiştir.
Piyasa değeri yaklaşık 325.530.00 TL. olan toplamda (52.502) Adet, (22.000 Kg.) ürün ele geçirilmiş ve 2(İki) şüpheli şahıs hakkında 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa Muhalefet suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak düzenlenen tahkikat evrakları Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.
Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak, haksız kazanç elde etme girişimlerini engellemek için Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar etkin ve kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Bu çalışmalarımız kapsamında en önemli kaynaklarımızdan birisi şüphesiz vatandaşlarımızın ihbarlarıdır. 155 Polis İmdat telefonu başta olmak üzere çeşitli kanallardan gelen her türlü ihbarlar görevlilerimizce titizlikle incelenerek değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.