Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 18:04
 
Şehit Türkel son yolculuğuna uğurlandı
Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye’nin Resulayn bölgesinde yaralanan ve tedavi altına alındığı Viranşehir Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Türkel, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
YAŞAM Haberi
Şehit Türkel son yolculuğuna uğurlandı

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ve Abdullah Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Tümay, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, siyasi parti temsilcileri,  şehidin ailesi ve yakınları, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Türkel’in naaşı Asri Mezarlığı morgundan alınarak Yakapınar Mahallesi’ndeki babaocağına getirildi. Burada helallik alınmasının ardından Yakapınar Mahalle Mezarlığına götürülen şehidin naaşı, kılınan cenaze namazından sonra dualar ve gözyaşları ile toprağa verildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Türkel’in ailesini teselli ederek baş sağlığı temennilerini ileten Vali Demirtaş, Şehit Türkel’e Allah’tan rahmet dilediğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.