Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 09:36
 
Şevkin'den ZMO'ya ziyaret
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şubesi’ni ziyaret eden CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, yeni seçilen Başkan Feyzullah Korkut ve Yönetim Kurulu üyelerine başarı diledi.
SİYASET Haberi
Şevkin'den ZMO'ya ziyaret

Başkan Feyzullah Korkut ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulunan Müzeyyen Şevkin kendisinin de Jeoloji Mühendisi olarak TMMOB’a bağlı bir odaya üye olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

“TARIMIN HAK ETTİĞİ NOKTAYA GELMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

TMMOB ve bağlı odaların yaptığı çalışmaları takip ettiğini belirten Milletvekili Şevkin şöyle konuştu:

“Köylerin boşalması, köy okullarının kapanması tarım dünyamızı da olumsuz etkiledi. Tarım toprakları azalıyor. Adana tarımın başkentiyken pamuk ve narenciye başta olmak üzere tüm ürünlerde devlet planlaması olmaması nedeniyle geri bırakıldı. Türkiye’de tarım ürünlerinin ihracatına sekte vurulması, saman başta olmak üzere ülkemizde destek sunulması durumunda rahatlıkla ve yeterince yetiştirilebilecek buğday, mısır, ayçiçeği, pamuk ve benzeri ürünlerin ithal edilmesi büyük bir kayıptır. Gerek bölgemizde gerekse meclis çatısı altında tarımın hak ettiği noktaya gelmesi için aralıksız çalışacağız.”

“ALINAN KARARLARDA ZMO SÜRECE DAHİL EDİLMELİDİR”

ZMO Adana Şube Başkan Feyzullah Korkut ise Şevkin’e ziyareti için teşekkür etti. Korkut, “Tüm milletvekillerimizle ve sivil toplum örgütlerimizle Adana’mız ve ülkemiz için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya hazırız. Tarımın geleceğe güvenle taşınması için mücadele ediyoruz. Devletin tarımla ilgili aldığı kararlarda ZMO’yu ve tarım paydaşlarını sürece dahil ederek hareket etmelidir.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.