Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 12:38
 
Zeydan Karalar söz verdi, yaptı:Suya indirim, esnafa mazot, çiftçiye hibe desteği
Zeydan Karalar başkanlığındaki Adana Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde mağdur olan esnaf kesimlerini ve yurttaşları rahatlatmaya yönelik olarak büyük bir çaba gösteriyor.
EKONOMİ Haberi
Zeydan Karalar söz verdi, yaptı:Suya indirim, esnafa mazot, çiftçiye hibe desteği

Başkan Karalar, taksici ve dolmuşçulardan oluşan toplu taşıma esnafına yakıt, Adanalı çiftçilere ise hibe desteği vereceklerini, mayıs ve haziran aylarında su faturalarında da yüzde 50 oranında indirim yapacaklarını açıklamıştı.

Başkan Karalar’ın çağrısı üzerine bugün Tiyatro Salonu’nda olağanüstü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde taksicilere 2 ay süreyle 40 litre, dolmuşçulara günlük 10 litre, özel halk otobüsü esnafına 15 litre yakıt, çiftçilere de tarla ve bahçeler için dekar başına 20 ile 50 lira arasında değişen oranlarda hibe olarak para desteği verilmesi karara bağlandı.

Başkan Karalar’ın en çok su tüketiminin gerçekleştiği mayıs ve haziran aylarında su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapılması yönündeki teklifi, Cumhur ittifakı grubunun indirimin üç aya çıkarılması yönündeki talepleri sonrasında üç ay süreyle yüzde 35 olarak kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.