Gündem 01

Kent Konseyi Gençlik merkezinden “Paramı yönetebiliyorum” eğitimi

Adana Kent Konseyi Gençlik meclisi Paramı Yönetebiliyorum adlı eğitim semineri düzenleyerek gençleri bilinçlerdirdi. 15 Aralık Perşembe günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleşen eğitime Ramazan Atıl Anadolu Lisesi, Akkapı Fatih Ticaret Meslek Lisesi, Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayas Koleji, Çukurova Gençlik Merkezi, Seyhan kıyı boyu Gençlik Merkezinden yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Paramı […]

19 Aralık 2016 - 11:43 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.
Kent Konseyi Gençlik merkezinden “Paramı yönetebiliyorum” eğitimi

Adana Kent Konseyi Gençlik meclisi Paramı Yönetebiliyorum adlı eğitim semineri düzenleyerek gençleri bilinçlerdirdi.
15 Aralık Perşembe günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleşen eğitime Ramazan Atıl Anadolu Lisesi, Akkapı Fatih Ticaret Meslek Lisesi, Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayas Koleji, Çukurova Gençlik Merkezi, Seyhan kıyı boyu Gençlik Merkezinden yaklaşık 400 öğrenci katıldı.
Paramı Yönetebiliyorum eğitimi ile Türkiye’de ki gençlerin ve genç girişimcilerin finansal bilinç ve okuryazarlığının arttırılması tasarruf alışkanlıklarının geliştirilmesi sürdürülebilir kalkınma hedeflerine destek olarak sağlıklı bir ekonomik büyümenin gerçekleştirilmesi ve finansal bilinç eğitimlerinin, eğitim müfredatı9na girmesini hedeflenmektedir.
Eğitim öncesi salonda ji gençlere yönelik konuşma yapan Adana Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Remzi Karlı ; Genç arkadaşlarına ekonominin iyi analiz edilip yönlendirilmesinin gelecekte ülke yönetiminde aktif rol alacak olan biz gençler için çok önemli olduğunu belirtti.
Sonrasında salonda bulunan öğrencilere Paramı Yönetebiliyorum başlıklı eğitimi vermek üzere proje eğitmeni Tugba Tapsız yaklaşık 400 ögrenciye bu konuda eğitim verdi.
Ayrıca eğitime Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan’da katılarak eğitim sonunda katılan gençlere Katılım belgesi verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER